Libertarianizm PaleoLibertarianie vs Libertarianie. "W Polsce homoseksualista może adoptować dziecko"

PaleoLibertarianie vs Libertarianie. „W Polsce homoseksualista może adoptować dziecko”

-

- Advertisment -

PaleoLibertarianie, facebookowa grupa wolnościowców reprezentujących paleolibertarianizm, udostępniła w mediach społecznościowych swój program dot. kwestii światopoglądowych. Wolnościowcy wyjaśniają w nim dlaczego nie chcą zajmować się m.in. legalizacją małżeństw homoseksualnych.

1.Legalizacja związków partnerskich

„Partia Paleo>Libertarianie usunie z prawa pojęcie małżeństwa i zastąpi je umowami cywilno-prawnymi by żaden z urzędników nie wiedział z kim śpimy i kto jest naszym partnerem życiowym. Dzięki temu zarówno pary hetero jak i homoseksualne będą miały takie same prawa i brak jakichkolwiek przywilejów” – piszą PaleoLibertarianie.

„Czemu „Libertarianie” nie zdecydują się na to samo? Są zwolennikami kontroli państwowej?” – zastanawiają się autorzy wpisu.

2.Legalizacja adopcji przez pary jednopłciowe

„W Polsce będąc homoseksualistą można adoptować dziecko. Samotny facet lub samotna kobieta mogą adoptować dziecko i wychowywać je z osobą tej samej płci, tyle że w dokumentach ta druga osoba nie widnieje jako rodzic lub opiekun” – wskazują PaleoLibertarianie.

„Adopcja LGBT może być nie-fair w stosunku do dziecka które zwyczajnie może nie chcieć mieć dwóch mam lub dwóch tatusiów. Z perspektywy państwa dziecko ma wtedy 1 opiekuna. Zresztą, często poruszany jest ten temat, a nikt nie lubi wspominać o tym że w krajach gdzie adopcja przez pary homoseksualne jest legalna wciąż występuje ten sam problem co w przypadku osób heteroseksualnych – mało kto chce adoptować dziecko które ukończyło 3 rok życia” – zauważają wolnościowcy.

3.Ułatwienie procedury zmiany płci

„Osoby transseksualne pomimo teoretycznej zmiany płci wciąż dysponują tym samym umysłem i ciałem. Organizacje sportowe, pracodawcy, lekarze mają prawo wiedzieć jaka jest twoja biologiczna płeć. Inaczej może dojść do wielu pomyłek i oszustw które mogą wpłynąć negatywnie na życie twoje i innych ludzi” – twierdzą wolnościowcy.

„Dlatego też nie będziemy wspierać takich osób ani finansowo, ani prawnie. Przykładem takiego oszustwa może być przykład Terry’ego Millera, który zadeklarował, że jest kobietą, zaczął brać udział w zawodach biegania płci pięknej, i zaczął odnosić sukcesy (nawet ustanowił nowe rekordy!) przez co kobiety nie są w stanie z nim wygrać. Jest to jeden z wielu przykładów dlaczego to nie jest OK w stosunku do reszty świata” – uważają PaleoLibertarianie.

„Jesteśmy za wolnością, za niegrzebaniem nikomu w spodniach, za niewkraczaniem nikomu do domu, ale nie będziemy tolerować oszustw i tolerować tego że ktoś od nas WYMAGA zwracania się do niego i traktowania go w sposób inny od reszty, bo to narusza wolność człowieka!” – dodają na koniec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj też!

95. rocznica zamachu piłsudczyków na wolność Polaków. Autorytarne rządy junty trwały 13. lat

95 lat temu, 12 maja 1926 r., miejsce miało jedno ze smutniejszy wydarzeń w historii Polski. Zorganizowana...

Kaszubi walczą o to, by poprawnie zapisywać nazwy ich miejscowości na tablicach dwujęzycznych

Kaszubi mają prawo do stawiania dwujęzycznych tablic w swojej ojczyźnie, która obecnie w całości znajduje się...

Większość Irlandczyków z Północy uważa, że za 25 lat nie będą już obywatelami Wielkiej Brytanii

3 maja minęło sto lat, odkąd Irlandia Północna stała się krajem związkowym Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i...

Twardoch przypomina, że jest Ślązakiem. Internauci każą mu „wypier**ć do Niemiec”, obrażają jego rodziców i grożą

Powieść Szczepana Twardocha pt. "Król" zdobywa kolejne nagrody - w Polsce i za granicą. Portal "Wirtualna Polska"...
- Advertisement -

Fundacja FOR: rachunek od państwa za rok 2020 o 4,6 tys. wyższy niż w 2019

Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) jak co roku sporządziła "rachunek od państwa", by pokazać - ile oddajemy...

4. maja. Urodziny Floriana Ceynowy – budziciela Kaszubów

Florian Stanisław Wenanty Ceynowa (kasz. Florión Cenôwa) (ur. 4 maja 1817) - dziś wypadają urodziny "budziciela Kaszubów".

Przeczytaj koniecznie!

- Advertisement -

Zanim wyjdziesz ze strony...
Polecane dla Ciebie