Newsy Ziobro chce zdelegalizować Komunistyczną Partię Polski

Ziobro chce zdelegalizować Komunistyczną Partię Polski

-

- Advertisment -

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o delegalizację Komunistycznej Partii Polski. Wolnościowcy są naturalnymi wrogami komunistów, ale w wolnościowej optyce delegalizacja jakichkolwiek organizacji, nawet głupich, zasługuje na potępienie.

„Działania w tym zakresie zostały podjęte na wniosek osób fizycznych. W pismach kierowanych do prokuratury wskazywały one, że Komunistyczna Partia Polski między innymi odwołuje się w swoim programie i praktykach do totalitarnych metod i praktyk działania komunizmu, co jest niezgodne z Konstytucją RP” – czytamy w materiale przekazanym PAP przez PK.

Dalej czytamy, że zgodnie z art. 13 konstytucji „zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu”. „Zakazane jest także istnienie partii politycznych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.

Żeby była jasność – wolnościowcy uważają działalność tego typu tworów za szkodliwą i głupią. Komunizm to ideologia nie tylko naiwna ale i niebezpieczna. Jednak libertarianie wszelkiej maści tak samo jak są przeciw delegalizacji narkotyków, choć nie popierają ich zażywania, tak samo są przeciw delegalizacji organizacji tego typu, choć głoszone przez nie tezy często psują mózgi bardziej niż mefedron najgorszej jakości.

Zbigniew Ziobro natomiast powinien zastanowić się, czy tego typu ruch nie stworzy niebezpiecznego precedensu. Koalicja rządząca, do której należy również Solidarna Polska, przywraca bowiem wiele rozwiązań, które niektórzy Polacy znają z systemu słusznie minionego.

A socjalne programy PiS? Komunistyczna Partia Polski zapewne wprowadziłaby wiele podobnych…

Nie ulega wątpliwość, że komunizm, nazizm, czy faszyzm to ideologie zasługujące na potępienie. Tam, gdzie wprowadzano je w życie, cierpieli ludzie i ich wolność. A jak najpierw ograniczano wolność? M.in. przez delegalizowanie wszystkich innych partii. Jeśli w walce z totalitaryzmami będziemy stosować totalitarne rozwiązania, to co będzie nas od nich odróżniać?

Źródło: PAP, Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj też!

95. rocznica zamachu piłsudczyków na wolność Polaków. Autorytarne rządy junty trwały 13. lat

95 lat temu, 12 maja 1926 r., miejsce miało jedno ze smutniejszy wydarzeń w historii Polski. Zorganizowana...

Kaszubi walczą o to, by poprawnie zapisywać nazwy ich miejscowości na tablicach dwujęzycznych

Kaszubi mają prawo do stawiania dwujęzycznych tablic w swojej ojczyźnie, która obecnie w całości znajduje się...

Większość Irlandczyków z Północy uważa, że za 25 lat nie będą już obywatelami Wielkiej Brytanii

3 maja minęło sto lat, odkąd Irlandia Północna stała się krajem związkowym Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i...

Twardoch przypomina, że jest Ślązakiem. Internauci każą mu „wypier**ć do Niemiec”, obrażają jego rodziców i grożą

Powieść Szczepana Twardocha pt. "Król" zdobywa kolejne nagrody - w Polsce i za granicą. Portal "Wirtualna Polska"...
- Advertisement -

Fundacja FOR: rachunek od państwa za rok 2020 o 4,6 tys. wyższy niż w 2019

Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) jak co roku sporządziła "rachunek od państwa", by pokazać - ile oddajemy...

4. maja. Urodziny Floriana Ceynowy – budziciela Kaszubów

Florian Stanisław Wenanty Ceynowa (kasz. Florión Cenôwa) (ur. 4 maja 1817) - dziś wypadają urodziny "budziciela Kaszubów".

Przeczytaj koniecznie!

- Advertisement -

Zanim wyjdziesz ze strony...
Polecane dla Ciebie