Newsy Koronawirus Rand Paul: Nie ma żadnych dowodów, że lockdown działa

Rand Paul: Nie ma żadnych dowodów, że lockdown działa

-

- Advertisment -

Amerykański senator Rand Paul wypowiedział się w poniedziałek przeciwko polityce lockdownu i obostrzeń, podkreślając, że nie ma dowodów na to, że mają one jakikolwiek wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W ostatnich miesiącach rządy na całym świecie podjęły politykę lockdownu i zamykania gospodarki, jednak mimo tego mamy do czynienia z rosnącą liczbą zakażeń i tzw. II falą. Poza tym zniszczono gospodarkę i życie milionów osób.

Posługiwać się logiką

Powinniśmy przynajmniej nadal posługiwać się logiką, aby dowiedzieć się, jak to powstrzymać – powiedział senator Rand Paul. – Nie widzę żadnych dowodów na to, że limity osób, mycie rąk, dystans społeczny, wszystkie te rzeczy, które ci każą robić, zamykanie restauracji, zamykanie szkół – nie ma prawdziwych dowodów na to, że ograniczają rozprzestrzenianie się choroby.

Jeśli spojrzymy na częstość występowania COVID-19, rośnie ona… wykładniczo pomimo wszystkich ograniczeń. Więc ci, którzy mówią, że za ograniczeniami stoi nauka, po prostu nie zwracają na to uwagi – tłumaczył Paul.

Paul przytoczył badania przeprowadzone w czterech reprezentatywnych miejscach w Stanach Zjednoczonych, które pokazują, że w szkołach nie następuje transmisja wirusa.

Blokady i maski nie działają

Rand Paul wzywa do otwarcia szkół od lata, konsekwentnie zwracając uwagę, że za zamknięciami nie stoi nauka, w ostatnim czasie rację przyznał mu jeden z doradców Białego Domu dr Anthony Fauci. W Polsce ciągle pozostają zamknięte szkoły, a także trwa niemal pełny lockdown, którego rząd tak nie nazywa.

Zdaniem Paul rząd w ogóle „nie powinien mieć prawa nakazywania tych rzeczy, ponieważ czasami nauka nie jest jasna, a czasami ustalenia naukowców zmieniają się z miesiąca na miesiąc i z tygodnia na tydzień”.

Senator Paul obiecał zrobić wszystko, co w jego mocy, aby przeciwstawić się dalszy blokadom, które zapowiedział Joe Biden. – Blokady nie działają. I faktycznie, wszystkie dowody na obowiązkowe maski pokazują, że one też nie działają – podsumował Paul.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj też!

95. rocznica zamachu piłsudczyków na wolność Polaków. Autorytarne rządy junty trwały 13. lat

95 lat temu, 12 maja 1926 r., miejsce miało jedno ze smutniejszy wydarzeń w historii Polski. Zorganizowana...

Kaszubi walczą o to, by poprawnie zapisywać nazwy ich miejscowości na tablicach dwujęzycznych

Kaszubi mają prawo do stawiania dwujęzycznych tablic w swojej ojczyźnie, która obecnie w całości znajduje się...

Większość Irlandczyków z Północy uważa, że za 25 lat nie będą już obywatelami Wielkiej Brytanii

3 maja minęło sto lat, odkąd Irlandia Północna stała się krajem związkowym Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i...

Twardoch przypomina, że jest Ślązakiem. Internauci każą mu „wypier**ć do Niemiec”, obrażają jego rodziców i grożą

Powieść Szczepana Twardocha pt. "Król" zdobywa kolejne nagrody - w Polsce i za granicą. Portal "Wirtualna Polska"...
- Advertisement -

Fundacja FOR: rachunek od państwa za rok 2020 o 4,6 tys. wyższy niż w 2019

Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) jak co roku sporządziła "rachunek od państwa", by pokazać - ile oddajemy...

4. maja. Urodziny Floriana Ceynowy – budziciela Kaszubów

Florian Stanisław Wenanty Ceynowa (kasz. Florión Cenôwa) (ur. 4 maja 1817) - dziś wypadają urodziny "budziciela Kaszubów".

Przeczytaj koniecznie!

- Advertisement -

Zanim wyjdziesz ze strony...
Polecane dla Ciebie