Newsy Broń Teksas broni prawa do obrony własnej

Teksas broni prawa do obrony własnej

-

- Advertisment -

Gubernator Teksasu Greg Abbott z partii Republikańskiej zapowiedział, że stan nie pozwoli na odbieranie swym obywatelom prawa do obrony, co było odpowiedzią na nową ustawę Demokratów, zgodnie z którą zaatakowany miałby się wycofywać, a nie bronić.

Doktryna „mój dom, moja twierdza” to ustawa zezwalająca właścicielom domów w USA na użycie wszystkich środków w obronie własnego życia, nawet tych wiążących się ze śmiercią napastnika, bez uciekania się do odwrotu w przypadku, gdy uważają, że ich własne życie jest zagrożone. Prawo w Teksasie dopuszcza użycie takiej siły wobec osoby, która:

– bezprawnie i z użyciem siły wtargnął lub usiłował wtargnąć bezprawnie do ​​miejsca zamieszkania, pojazdu lub miejsca prowadzenia działalności lub zatrudnienia ;

– bezprawnie i z użyciem siły usunął lub usiłował wyprowadzić zaatakowanego z mieszkania, pojazdu lub miejsca prowadzenia działalności lub zatrudnienia ;

– popełnił lub usiłował popełnić porwanie, morderstwo, napaść na tle seksualnym, napaść na tle seksualnym z użyciem siły, rabunek lub rabunek z napaścią.

Terry Meza z partii Demokratycznej złożyła w stanowym Kongresie ustawę, która ma zakończyć z doktryną „mój dom, moja twierdza” (w USA nazywane doktryną zamku – red.). Meza wyjaśniła, że zgodnie z nową ustawą np. właściciel zaatakowanego domu musiałby użyć wszystkich innych środków, w tym spróbować ucieczki, zanim użyje do obrony środków, które mogą pozbawić napastników życia.

Greg Abott krótko uciął zapędy Demokratki. – Wyjaśnię. Doktryna „mój dom, moja twierdza”, nie zostanie w Teksasie zredukowana. Nie zmusimy mieszkańców do wycofywania się – zapowiedział gubernator. Zauważył, iż w erze szalonych pomysłów likwidacji policji, obywatele będą potrzebować więcej środków do obrony własnej, niż kiedykolwiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj też!

95. rocznica zamachu piłsudczyków na wolność Polaków. Autorytarne rządy junty trwały 13. lat

95 lat temu, 12 maja 1926 r., miejsce miało jedno ze smutniejszy wydarzeń w historii Polski. Zorganizowana...

Kaszubi walczą o to, by poprawnie zapisywać nazwy ich miejscowości na tablicach dwujęzycznych

Kaszubi mają prawo do stawiania dwujęzycznych tablic w swojej ojczyźnie, która obecnie w całości znajduje się...

Większość Irlandczyków z Północy uważa, że za 25 lat nie będą już obywatelami Wielkiej Brytanii

3 maja minęło sto lat, odkąd Irlandia Północna stała się krajem związkowym Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i...

Twardoch przypomina, że jest Ślązakiem. Internauci każą mu „wypier**ć do Niemiec”, obrażają jego rodziców i grożą

Powieść Szczepana Twardocha pt. "Król" zdobywa kolejne nagrody - w Polsce i za granicą. Portal "Wirtualna Polska"...
- Advertisement -

Fundacja FOR: rachunek od państwa za rok 2020 o 4,6 tys. wyższy niż w 2019

Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) jak co roku sporządziła "rachunek od państwa", by pokazać - ile oddajemy...

4. maja. Urodziny Floriana Ceynowy – budziciela Kaszubów

Florian Stanisław Wenanty Ceynowa (kasz. Florión Cenôwa) (ur. 4 maja 1817) - dziś wypadają urodziny "budziciela Kaszubów".

Przeczytaj koniecznie!

- Advertisement -

Zanim wyjdziesz ze strony...
Polecane dla Ciebie