Newsy Koronawirus Ukryte skutki lockdownu. Gwałtowny wzrost depresji u dzieci

Ukryte skutki lockdownu. Gwałtowny wzrost depresji u dzieci

-

- Advertisment -

Według nowego badania przeprowadzonego na Uniwersytecie Cambridge, wskaźniki depresji gwałtownie wzrosły wśród dzieci z powodu lockdownu wprowadzonego pod pretekstem walki z COVID-19.

W badaniu wzięto pod uwagę reprezentatywną grupę 168 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Wyniki wskazują, iż po wprowadzeniu pierwszego lockdownu nastąpił znaczny wzrost objawów depresji wśród dzieci.

W Wielkiej Brytanii objawy depresji u dzieci znacznie wzrosły w porównaniu z okresem przed lockdownem – napisano we wnioskach z badania. – Skala tego zjawiska ma bezpośrednie znaczenie dla kontynuacji różnych elementów polityki obostrzeń, takich jak całkowite lub częściowe zamknięcie szkół.

Naukowcy stwierdzają, iż zaobserwowano statystycznie istotny wzrost osób w depresji. – Nasze odkrycia podkreślają potrzebę uwzględnienia potencjalnego wpływu lockdownu na zdrowie psychiczne dzieci w planowaniu reakcji na globalną pandemię i wychodzenia z niej – podkreślono.

Badanie to jest kolejny przykładem tego, jak działania rządu wobec koronawirusa dotykają młodych ludzi i doprowadzają ich do problemów zdrowotnych. Przeprowadzane wcześniej badania pokazywały znaczący wzrost liczby młodych dorosłych w wieku od 18 do 24 lat, którzy rozważali w czasie lockdownu popełnienia sambójstwa.

Bezprecedensowy wzrost

Jak opisuje obecną sytuację „Daily Wire”, u dzieci i nastolatków obserwujemy wzrost lęku, depresji i myśli o samookaleczeniu z powodu izolacji spowodowanej lockodownem. – Te same blokady uniemożliwiają tym młodym ludziom uzyskanie pomocy, której potrzebują – podaje Associated Press.

Z zamkniętymi szkołami i rodzicami zaniepokojonymi utratą dochodów lub niepewną przyszłością, dzieci ponoszą nowe brzemiona, do których wielu z nich nie jest zdolnych.

Wczesną jesienią w wielu szpitalach w Massachusetts obserwowano około cztery razy więcej dzieci i nastolatków z problemami psychicznymi tygodniowo niż zwykle – powiedział Ralph Buonopane, dyrektor programu zdrowia psychicznego w Franciscan Hospital for Children w Bostonie.

Byłem dyrektorem tego programu od 21 lat i pracowałem w psychiatrii dziecięcej od lat 80. XX wieku i jest to bezprecedensowe – podkreślił Buonopane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj też!

95. rocznica zamachu piłsudczyków na wolność Polaków. Autorytarne rządy junty trwały 13. lat

95 lat temu, 12 maja 1926 r., miejsce miało jedno ze smutniejszy wydarzeń w historii Polski. Zorganizowana...

Kaszubi walczą o to, by poprawnie zapisywać nazwy ich miejscowości na tablicach dwujęzycznych

Kaszubi mają prawo do stawiania dwujęzycznych tablic w swojej ojczyźnie, która obecnie w całości znajduje się...

Większość Irlandczyków z Północy uważa, że za 25 lat nie będą już obywatelami Wielkiej Brytanii

3 maja minęło sto lat, odkąd Irlandia Północna stała się krajem związkowym Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i...

Twardoch przypomina, że jest Ślązakiem. Internauci każą mu „wypier**ć do Niemiec”, obrażają jego rodziców i grożą

Powieść Szczepana Twardocha pt. "Król" zdobywa kolejne nagrody - w Polsce i za granicą. Portal "Wirtualna Polska"...
- Advertisement -

Fundacja FOR: rachunek od państwa za rok 2020 o 4,6 tys. wyższy niż w 2019

Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) jak co roku sporządziła "rachunek od państwa", by pokazać - ile oddajemy...

4. maja. Urodziny Floriana Ceynowy – budziciela Kaszubów

Florian Stanisław Wenanty Ceynowa (kasz. Florión Cenôwa) (ur. 4 maja 1817) - dziś wypadają urodziny "budziciela Kaszubów".

Przeczytaj koniecznie!

- Advertisement -

Zanim wyjdziesz ze strony...
Polecane dla Ciebie