Bez kategorii Wolnościowe paczkomaty InPost. Reklamują się cytatem z Ayn Rand

Wolnościowe paczkomaty InPost. Reklamują się cytatem z Ayn Rand

-

- Advertisment -

Firma InPost postanowiła zareklamować swą loterię w dość nietypowy sposób, cytując Ayn Rand. – To nie kwestia tego, kto mi pozwoli, kwestia tego, kto mnie powstrzyma – czytamy na profilu potentata z branży pocztowej.

InPost zamieścił na Facebooku post reklamowy, w którym zacytował wolnościową autorkę Ayn Rand. Rand była amerykańską pisarką i filozof pochodzącą z rodziny rosyjskich Żydów, a także twórcą filozofii obiektywizmu.

Loteria InPost

Za pomocą cytatu z Ayn Rand InPost zareklamował swoją loterię. – Mamy nadzieję, że nic Was nie powstrzyma przed udziałem w naszej loterii InPost – czytamy. O co chodzi?

Na stronie loteriainpost.pl możemy zgłosić swą odebraną paczkę i wygrać tysiące atrakcyjnych nagród, wśród których najbardziej wartościową jest elektryczny Peugeot.

Ayn Rand

Cytowana przez InPost Ayn Rand ma na swym koncie wiele dzieł, zarówno naukowych, jak i powieści. Jest autorką książek takich jak „Cnota Egoizmu”, „Kapitalizm – nieznany ideał”, „Źródło” czy „Atlas Zbuntowany”.

Ran jest twórcą filozofii nazywanej obiektywizmem. Więcej na jej temat możecie przeczytać na stronie obiektywizm.pl, gdzie czytamy m.in.: Pisarka zdefiniowała kiedyś własną filozofie poprzez stwierdzenie, że jest to:

1. Metafizyka – obiektywna rzeczywistość.
2. Epistemologia – rozum.
3. Etyka – egoizm.
4. Polityka – kapitalizm.

Definicja ta choć niezwykle krótka, trafnie oddaje to czym jest obiektywizm.

Ayn Rand cytaty

Oprócz zaproponowanego przez InPost, Ayn Rand jest autorką całej masy cytatów, które przeszły do historii myśli wolnościowej. Przytaczamy te, naszym zdaniem, najlepsze:

Dlaczego zawsze nas uczą, że robienie tego, czego się pragnie, jest łatwe i złe, i że potrzeba dyscypliny, by się przed tym powstrzymać? To jest najtrudniejsza rzecz na świecie: robić to, czego się pragnie. I wymaga największej odwagi. Mówię o tym, czego się pragnie naprawdę. (…) Bo to ogromna odpowiedzialność: pragnąć czegoś naprawdę.

Nauczono ludzi, że największą cnotą nie jest zdobywać, lecz dawać. Nie można jednak dać coś, czego przedtem nie stworzono. Tworzenie poprzedza rozdawanie – inaczej nie byłoby co rozdawać. Potrzeba twórcy poprzedza potrzebę każdego potencjalnego beneficjenta. A jednak uczą nas podziwiać powielacza rozdającego dobra, których nie wyprodukował i stawiać go ponad człowiekiem, który ich przysporzył. Sławimy dobroczynność. Wzruszamy ramionami w obliczu osiągnięć.

Nie masz obowiązków wobec nikogo z wyjątkiem siebie.

W każdym momencie swego życia macie wolny wybór: możecie myśleć lub uchylać się od myślenia.

Zbudujemy system polityczny oparty na pojedynczej przesłance moralnej: żaden człowiek nie może uzyskiwać od innych żadnych wartości, uciekając się do siły fizycznej.

Człowiek uczciwy to taki, który wie, że nie może skonsumować więcej, niż wytworzył.

Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu.

Prawo do życia jest źródłem wszystkich praw człowieka, prawo własności zaś umożliwia ich realizację. Bez prawa własności inne prawa byłyby nierealne.

Prawa człowieka nie wynikają z przynależności do grupy i nie może istnieć ani w prawie, ani w moralności działanie zabronione jednostce, a dozwolone tłumowi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj też!

95. rocznica zamachu piłsudczyków na wolność Polaków. Autorytarne rządy junty trwały 13. lat

95 lat temu, 12 maja 1926 r., miejsce miało jedno ze smutniejszy wydarzeń w historii Polski. Zorganizowana...

Kaszubi walczą o to, by poprawnie zapisywać nazwy ich miejscowości na tablicach dwujęzycznych

Kaszubi mają prawo do stawiania dwujęzycznych tablic w swojej ojczyźnie, która obecnie w całości znajduje się...

Większość Irlandczyków z Północy uważa, że za 25 lat nie będą już obywatelami Wielkiej Brytanii

3 maja minęło sto lat, odkąd Irlandia Północna stała się krajem związkowym Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i...

Twardoch przypomina, że jest Ślązakiem. Internauci każą mu „wypier**ć do Niemiec”, obrażają jego rodziców i grożą

Powieść Szczepana Twardocha pt. "Król" zdobywa kolejne nagrody - w Polsce i za granicą. Portal "Wirtualna Polska"...
- Advertisement -

Fundacja FOR: rachunek od państwa za rok 2020 o 4,6 tys. wyższy niż w 2019

Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) jak co roku sporządziła "rachunek od państwa", by pokazać - ile oddajemy...

4. maja. Urodziny Floriana Ceynowy – budziciela Kaszubów

Florian Stanisław Wenanty Ceynowa (kasz. Florión Cenôwa) (ur. 4 maja 1817) - dziś wypadają urodziny "budziciela Kaszubów".

Przeczytaj koniecznie!

- Advertisement -

Zanim wyjdziesz ze strony...
Polecane dla Ciebie