Publicystka Rzecz o "darmowej wodzie". Czy Młodzi Razem traktują swoich...

Rzecz o „darmowej wodzie”. Czy Młodzi Razem traktują swoich zwolenników jak głupców?

-

- Advertisment -

„Młodzi Razem traktują swoich zwolenników jak głupców” – pisze o lewicowej młodzieżówce fanpejdż na FB „Typowa Polska Młodzieżówka”. Rozchodzi się o wpis „razemków” pod tytułem „woda prawem, a nie towarem”. Poniżej publikujemy komentarz TPM w całości:

„Ostry tytuł, ale niestety zgodny z prawdą. Przeglądałem sobie profil Młodzi Razem i z przerażeniem zobaczyłem jaką ideologiczną papkę wpychają oni swoim fanom do ust. Dziś porozmawiamy o tym poście.

Tytuł posta brzmi „Woda prawem, a nie towarem!”. Dalej czytamy, że „Dostęp do taniej, dobrej jakości wody jest podstawowym prawem każdego człowieka.”. Cały post w antykapitalistycznej otoczce, którą podsumuje poniższy fragment:”Na amerykańskiej giełdzie po raz pierwszy pojawią się akcje korporacji sprzedającej… wodę. Może inne prawa człowieka też mamy zacząć sobie kupować”. Pora wyjaśnić jak pięknie tutaj zagrano na emocjach czytelników. Po kolei.

  • Przejmujący tytuł✔️
  • Wstrząsający opis✔️
  • Emocjonalne zdjęcie✔️

Wszystko fajnie, tylko… Rzeczywistość jest zupełnie odwrotna.

Dlaczego na Wall Street zaczęto handlować wodą?Zacznijmy od tego skąd się bierze woda. Ona nie pojawia się w kranie od tak – aby to się stało ktoś musi zainwestować mnóstwo swojej pracy i kapitału (firma bądź państwo) aby zbudować infrastrukturę pozwalającą na wydobycie i dostarczenie wody do ludzi. I tutaj warto nadmienić – woda jest naprawdę dobrem podstawowym i jej dostępność dla ludzi jest podstawą. Ale wody nie potrzebują tylko ludzie – jest ona konieczna dla rolnictwa czy przemysłu. Bez wody ceny podstawowych dóbr pójdą w górę, a ludzie stracą źródła dochodu. Eksperci ds. klimatu ostrzegają, że z powodu niedoborów wody na całym świecie już narastają napięcia. Zapotrzebowanie na wodę musi być zrównoważone między zaopatrzeniem domów ludzi, produkcją energii i nawadnianiem upraw, aby zapewnić nam żywność.

W dobie kryzysu klimatycznego problemy z wodą nie dotyczą już tylko biednych państw – z takimi zmaga się też m.in. Kalifornia. Z tego powodu na amerykańskiej giełdzie zaczęto handlować wodą. Celem nie jest zagarnięcie jej dla siebie, a lepsza zorganizowanie jej dostaw. Grupa CME chce rozpocząć handel kontraktami futures na wodę, by walczyć z możliwym skokiem cen i w ten sposób uratować lokalne firmy i uprawy.

Słowem podsumowania – woda na giełdzie pojawiła się właśnie dlatego, że jest ludziom potrzebna, a jej skokowe zmiany cen w zagrożonych rejonach są problemem dla mieszkańców i firm, które tam istnieją. Ochrona firm to ochrona miejsc pracy, a o to z pewnością młodzi Razem chcą zabiegać :))”

Źródło: Typowa Polska Młodzieżówka FB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj też!

95. rocznica zamachu piłsudczyków na wolność Polaków. Autorytarne rządy junty trwały 13. lat

95 lat temu, 12 maja 1926 r., miejsce miało jedno ze smutniejszy wydarzeń w historii Polski. Zorganizowana...

Kaszubi walczą o to, by poprawnie zapisywać nazwy ich miejscowości na tablicach dwujęzycznych

Kaszubi mają prawo do stawiania dwujęzycznych tablic w swojej ojczyźnie, która obecnie w całości znajduje się...

Większość Irlandczyków z Północy uważa, że za 25 lat nie będą już obywatelami Wielkiej Brytanii

3 maja minęło sto lat, odkąd Irlandia Północna stała się krajem związkowym Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i...

Twardoch przypomina, że jest Ślązakiem. Internauci każą mu „wypier**ć do Niemiec”, obrażają jego rodziców i grożą

Powieść Szczepana Twardocha pt. "Król" zdobywa kolejne nagrody - w Polsce i za granicą. Portal "Wirtualna Polska"...
- Advertisement -

Fundacja FOR: rachunek od państwa za rok 2020 o 4,6 tys. wyższy niż w 2019

Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) jak co roku sporządziła "rachunek od państwa", by pokazać - ile oddajemy...

4. maja. Urodziny Floriana Ceynowy – budziciela Kaszubów

Florian Stanisław Wenanty Ceynowa (kasz. Florión Cenôwa) (ur. 4 maja 1817) - dziś wypadają urodziny "budziciela Kaszubów".

Przeczytaj koniecznie!

- Advertisement -

Zanim wyjdziesz ze strony...
Polecane dla Ciebie