Newsy Gospodarka Warzecha do przedsiębiorców: Kombinujcie i oszukujcie

Warzecha do przedsiębiorców: Kombinujcie i oszukujcie

-

- Advertisment -

Na swym blogu na stronie wei.org.pl Łukasz Warzecha zachęca przedsiębiorców, by kombinowali i oszukiwali jak za komuny, bo wobec lockdownu 2.0, to może być jedyny sposób na przetrwanie.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że po Świętach Bożego Narodzenia – mimo spadającej liczby zakażeń i własnych obietnic – czeka nas patriotyczna Narodowa Kwarantanna, czyli po prostu lockdown w wersji 2.0.

Oderwanie od rzeczywistości

Łukasz Warzecha porównuje obecną sytuację do tego, co działo się za komuny, kiedy to „grono ludzi, kompletnie oderwanych od codziennej rzeczywistości, w zaćmionym dymem papierosowym gabinecie”.

– Toutes proportions gardées, coś podobnego dzieje się od początku epidemii w Polsce (a może i nie tylko w Polsce), a kulminacja ma miejsce jesienią – pisze Warzecha i jak podkreśla, ludzi, którzy byli decydentami w komunie nikt nie wybierał, tym razem Prawo i Sprawiedliwość wygrało w drodze demokratycznych wyborów.

Podobne oderwanie od rzeczywistości, zamknięcie w gabinetach władzy, zapewne podobnie mile łechcące poczucie mocy i sprawczości, może także butne przekonanie, że to, co się robi, to „dramatyczne decyzje podejmowane dla dobra narodu” – kontynuuje.

Diaboliczna polityka rządu

Jest coś wręcz diabolicznego w tym, że jakiś urzędniczyna polskiego państwa, choćby wysokiej rangi, który nigdy nie miał nawet kiosku z warzywami, może jednym pociągnięciem pióra zlikwidować dorobek życia tysięcy ludzi – dodaje.

Choć może się mylę – może to wcale nie jest diaboliczne. Może to zwykła, najpospolitsza głupota, bezmyślność, tępota, a także – może nawet przede wszystkim – tchórzostwo: przed spadkiem słupków, przed tym, co powie Naczelnik, przed podjęciem innej decyzji niż wszyscy dookoła – rozważa dalej Warzecha.

Dalej Warzecha przechodzi już do rozważań na temat szczepionki, „która od dawna pełni w rządowych planach rolę świętego Grala”. – Już dawno temu pisałem, że to całkowicie błędne podejście – szczepionka powinna być traktowana jako dodatkowy, ale niekonieczny czynnik wspomagający budowanie odporności populacyjnej – podkreśla.

Kombinujcie i oszukujcie

Na koniec publicysta przypomina historie z PRL-u, kiedy to prywaciarze byli zmuszeni do kombinowania i oszukiwania, by przetrwać. –  Otóż uważam, że władza w ciągu ostatnich miesięcy zgotowała nam pełny Peerel-bis. A wobec tego – i jest to dla mnie jako państwowca deklaracja naprawdę niełatwa do wygłoszenia – za w pełni usprawiedliwione uważam wszelkie kombinacje, dzięki którym gnębieni, eksterminowani przedsiębiorcy będą w stanie jakoś doczołgać się do momentu, gdy pozwoli im się znowu funkcjonować – dodaje dalej Warzecha i podaje przykłady „podróży służbowych”.

Będę temu z najgłębszym przekonaniem kibicował i cieszył się z każdej sytuacji, gdy przedsiębiorcy ku ogólnemu pożytkowi uda się wystrychnąć zamordystyczne państwo na dudka – podsumowuje i jak podkreśla rząd swą nieudolną polityką prowadzoną od marca w pełni na takie podejście ze strony przedsiębiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj też!

95. rocznica zamachu piłsudczyków na wolność Polaków. Autorytarne rządy junty trwały 13. lat

95 lat temu, 12 maja 1926 r., miejsce miało jedno ze smutniejszy wydarzeń w historii Polski. Zorganizowana...

Kaszubi walczą o to, by poprawnie zapisywać nazwy ich miejscowości na tablicach dwujęzycznych

Kaszubi mają prawo do stawiania dwujęzycznych tablic w swojej ojczyźnie, która obecnie w całości znajduje się...

Większość Irlandczyków z Północy uważa, że za 25 lat nie będą już obywatelami Wielkiej Brytanii

3 maja minęło sto lat, odkąd Irlandia Północna stała się krajem związkowym Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i...

Twardoch przypomina, że jest Ślązakiem. Internauci każą mu „wypier**ć do Niemiec”, obrażają jego rodziców i grożą

Powieść Szczepana Twardocha pt. "Król" zdobywa kolejne nagrody - w Polsce i za granicą. Portal "Wirtualna Polska"...
- Advertisement -

Fundacja FOR: rachunek od państwa za rok 2020 o 4,6 tys. wyższy niż w 2019

Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) jak co roku sporządziła "rachunek od państwa", by pokazać - ile oddajemy...

4. maja. Urodziny Floriana Ceynowy – budziciela Kaszubów

Florian Stanisław Wenanty Ceynowa (kasz. Florión Cenôwa) (ur. 4 maja 1817) - dziś wypadają urodziny "budziciela Kaszubów".

Przeczytaj koniecznie!

- Advertisement -

Zanim wyjdziesz ze strony...
Polecane dla Ciebie