Newsy Koronawirus Wolność osobista złożona na ołtarzu COVID-19

Wolność osobista złożona na ołtarzu COVID-19

-

- Advertisment -

Adam Creighton na stronie American Institute for Economic Research pisze o tym, jak łatwo oddana została wolność, którą złożono na ołtarzu bezpieczeństwa, tym razem pod pretekstem pandemii koronawirusa w zachodnim świecie.

Wzrost liczby zgonów z powodu COVID-19 lub z nim związanych w Szwecji pod koniec zeszłego miesiąca, wowłał następujące komentarze: szwedzka strategia kontroli koronawirusa „zawiodła”. – Jednak Szwecja nie wyróżnia się pod względem zgonów spowodowanych koronawirusem – pisze Creighton.

Sensacyjne medialne bzdury

Dominujący w mediach obraz katastrofy, spustoszenia w Szwecji to sensacyjne bzdury, odzwierciedlające słabą umiejętność liczenia, słabe słownictwo lub być może chęć promowania tego, co nazywam faszyzmem zdrowotnym – uważa dziennikarz Garry Linnell.

W skali globalnej Szwecja zajmuje 22. miejsce pod względem liczby zgonów z powodu COVID-19 na milion, jednak druga fala koronawirusa w Szwecji zdaje się być dużo łagodniejsza niż pierwsza, przy czym w innych krajach, które zastosowały wiosenny lockdown, liczba zakażeń na jesień była dużo wyższa (np. w Polsce).

Całkowita śmiertelność w tym roku w okresie 11 miesięcy do 1 grudnia jest niższa w Szwecji niż w 2015 roku, kiedy nie było histerii i jest tylko trochę wyższa niż w latach następnych. Tymczasem w Polsce liczba zgonów, głównie nie związanych z COVID-19, w listopadzie i grudniu jest największa od czasów II Wojny Światowej.

Creighton zauważa, że gdyby nie medialna histeria wywołana testami, a nie rzeczywiście istniejącą bardzo śmiertelną chorobą, to Szwedzi nie zauważyliby żadnej pandemii. – Bardziej rozsądnym wnioskiem z danych byłoby stwierdzenie, że Szwecja odnotowała podobny poziom śmiertelności co inne kraje, bez uciekania się do zakazów i zamykania gospodarki, których koszty nie zostały jeszcze oszacowane – dodaje.

„Nie widzę różnicy z lockdownem czy bez”

Szwedzki rząd popełnił jeden błąd: nie ochronili starców z grupy ryzyka. Obecnie media powtarzają, że Szwedzi przepraszają i wprowadzają obostrzenia. Co to oznacza? Wprowadzenie obowiązku noszenia maski w transporcie publicznym i limity osób na siłowniach, w restauracjach, które jednak pozostają otwarte.

Jak opisuje Creighton w USA także liczba nadmiarowych zgonów, które nie są spowodowane COVID-19 jest znacznie większa niż liczba zgonów przypisywanych złowrogiemu koronawirusowi. Zgony te powodowane są zamknięciem służby zdrowia i blokadami wprowadzonymi w gospodarce.

– Każdy kraj wyprzedzający Szwecję pod względem zgonów z powodu COVID-19 na milion nałożył znacznie surowsze ograniczenia na znacznie dłużej – dodaje. Jak widać nie występuje żadna korelacja między tym, że wprowadzono lockdown, a uratowano więcej osób. Wyprowadzenie takich dowodów jest niemożliwe.

Koniec wolności

Dyskusja na temat lockdownu i wprowadzanych obostrzeń, to debata o prawach jednostki i uprawnieniach państwa, to debata o tym, czy cel zawsze uświęca środki. Creighton kontynuuje:

Jane Fonda miała rację, mówiąc, że COVID-19 to dar Boży dla lewicy. Pandemia wzmocniła sektor publiczny, a osłabiła sektor prywatny. To wywołało panikę, która zmusiła ludzi do szukania bezpieczeństwa, także ekonomicznego, uzależniając się od rządu.

Podstawowe prawa i wolności obywatelskie zawieszono na czas nieokreślony pod pretekstem zdrowia publicznego. W międzyczasie sieci społecznościowe, takie jak Facebook i Google, bezczelnie ocenzurowały wszelkie głosy sprzeciwu wobec lockdownu.

Rok 2020 był mrożącym krew w żyłach pokazem, jak szybko prawa, o które walczono przez stulecia, mogą zostać unieważnione. Powrót tych wolności może okazać się niemożliwy, a jeżeli dalej będziemy pozwalać na zwiększanie rządowego nadzoru dystopie rodem z Zajdla czy Dicka mogą stać się rzeczywistością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj też!

#OtwieraMy. Lista miejsc, które działają mimo obostrzeń, stale się powiększa [LISTA]

Chcecie coś zjeść na mieście lub wyjść gdzieś i skorzystać z miejsc rozrywki? Przedstawiamy wam listę miejsc,...

Góralskie VETO. Górale otworzą biznesy 17 stycznia – bez względu na decyzję rządu

Górale zamierzają 17 stycznia otworzyć swoje biznesy. Niezależnie od tego czy restrykcje będą utrzymane, czy nie.

PiS chce znieść możliwość odmowy przyjęcia mandatu. Sierpiński i Wilk komentują

W piątek 8. stycznia wpłynął do Sejmu poselski projekt ustawy o zmianie ustawy. Grupa posłów PiS chce...

Kolejny przedsiębiorca popełnił samobójstwo przez lockdown

To już kolejne samobójstwo przedsiębiorcy, który stracił wszystko z powodu lockdwonu. Nie tak dawno...
- Advertisement -

Tak mieszkają za nasze. Kto i za ile zajmuje rządowe mieszkania w Warszawie? [LISTA]

Posłanka Hanna Gill-Piątek (Ruch 2050 Szymona Hołowni) zapytała w interpelacji o listę zajmowanych rządowych mieszkań.

Wolnościowe filmy. Czy my również mamy swoją propagandę w kinie? Cz. 1

Hollywood uwielbia tematykę bliską etatystom i socjalistom. Walkę klas, rewolucje i wyzysk biednych przez złych kapitalistów....

Przeczytaj koniecznie!

- Advertisement -

Zanim wyjdziesz ze strony...
Polecane dla Ciebie